DOLAR
32,5180
EURO
34,7833
ALTIN
2.420,34
BIST
9.750,01
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
27°C
Ankara
27°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
24°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
24°C

Deniz Dalgıç Mudanya’ya Söz Verdi: Güzel Günler Göreceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Lider Adayı Deniz Dalgıç, Mütareke Meydanı’nda “Mudanya’ya Kelamımız Var” mitinginde “güzel günler” kelamı verdi.

Deniz Dalgıç Mudanya’ya Söz Verdi: Güzel Günler Göreceğiz
30.03.2024 19:36
4
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Lider Adayı Deniz Dalgıç, Mütareke Meydanı’nda “Mudanya’ya Kelamımız Var” mitinginde “güzel günler” kelamı verdi.

“Mudanya’ya Kelamımız Var” mitingi, Deniz Dalgıç’ın İskele Meydanı’ndan Mütareke Meydanı’na kadar gerçekleştirdiği coşkulu yürüyüşle başladı. Gencinden yaşlısına, her kısımdan Mudanyalının iştirakiyle gerçekleşen yürüyüş, seçime saatler kala Dalgıç’ın Mudanya’da yarattığı heyecanı ve takviyesi gözler önüne serdi.

Deniz Dalgıç, mitingde yaptığı konuşmada, Mudanya’yı “güzel günler”e taşıyacağına dair kelam verdi. Dalgıç’ın vaatleri ortasında, zelzele ve tüm afetlere karşı inançlı bir Mudanya inşa edilmesi, yaşlılara huzurlu bir ömür sunulması, toplumsal belediyecilik anlayışıyla dezavantajlı kümelere takviye olunması, engelliler için Mudanya’nın manisiz bir kent haline getirilmesi, çağdaş ve kullanışlı pazar alanları inşa edilmesi, her çocuğa park ve oyun alanları yapılması, trafik sıkıntısının çözülmesi, tarımda üreticilerin desteklenmesi, gençlere iş imkanı sağlanması, Mudanya’nın turizmde parlayan bir yıldız haline getirilmesi, gastronomi potansiyelinin kıymetlendirilmesi, Tirilye’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aldırılması, Mudanya’da maviye ve yeşile sahip çıkılması, Mütareke Meydanı’nın açık hava müzesi haline getirilmesi ve kentin her noktasında kültür sanat hayatının canlandırılması yer aldı.

“DENİZ, UMUDUN SEMBOLÜ OLDU”

“Mudanya’nın Deniz’i var” sloganındaki Deniz’in umudun, rahmetin ve hoş günlerin sembolü olduğunu söz eden Dalgıç, “Dalga dalga büyüdük, çoğaldık. Kısa müddette her kesitin temsilcileriyle görüştük. Vatandaşlarımızın taleplerini dinledik, notlarımızı aldık. Aramızdaki bağ her geçen gün daha da güçlendi. Dayanaklarınız heyecanımızı artırdı” dedi. Bu dayanaktan rahatsızlık duyanların da olduğuna dikkat çeken Dalgıç, şöyle devam etti:

“Haksızlıklara, iftiralara maruz kaldık. Tüm bunlara karşın kirli siyasete meydan vermemek, barış içinde demokrasi şölenini yaşamak için sesimizi yükseltmedik. Biz hengame etmeyiz, uğraş ederiz. Yatağa aç giren çocuklar, maaşıyla geçinemeyen emekliler, eseri heba olan çiftçiler, balıkçılar, fakirler, güvencesizler için uğraş eder tahlil üretiriz. Şahsî hiçbir beklentimiz yok, hırsımız yok. Çok şükür meslek sıkıntımız yok, diplomalarımız cebimizde. Bizim tek kederimiz Mudanya’ya hizmet etmek. Ailemi kurduğum, çocuklarımın doğup büyüdüğü, en hoş yıllarımı yaşadığım, hayaller kurduğum Mudanya’ya vefa borcumu ödemek. İşimiz gücümüz Mudanya. Buna omuz vermek, Mudanya’yı dönüştürmemize, geleceğe taşımamıza dayanak olmak isteyen herkese kapımız açık.”

“KOLTUĞA YAPIŞMAYACAĞIZ”

Ortaya koyacakları vizyon ve iradeyle Mudanya’nın önünü açacaklarını kaydeden Dalgıç, “Belediye başkanlığı bir meslek değildir. Yanlışsız örneği ortaya koyduğunuzda, sizden sonrakiler devam ettirir. Biz bunu yapacağız, koltuğa yapışmayacağız” dedi. “Mudanya’ya kelamımız var” diye yola çıktıklarını anımsatan Dalgıç, şunları söyledi:

“İlk kelamımız, ebedi kelamımız Büyük Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e. Mustafa Kemal’in çizdiği çağdaş uygarlık yolundan öteki bir yolumuz yok.  Cumhuriyetimizin kuruluşunda imzamız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kelamımız var. Mütarekenin mesken sahibi Mudanya sonsuza kadar cumhuriyetimizin aydınlık yüzü olmaya devam edecek. Cumhuriyet’in kıymetlerini ve Mustafa Kemal’in prensiplerini tüm Türkiye’ye en güçlü biçimde tekrar, yine, tekrar anlatacağız” dedi.

ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ

Deniz Dalgıç, önceliklerinin can güvenliği olacağının altını çizerek, Mudanya’yı zelzeleye ve her türlü afete karşı dirençli ve inançlı hale getireceklerini söyledi. Bu mevzuda bütün adımları bilimin ışığında atacaklarını belirten Dalgıç, süreci Mudanyalılarla barış içinde çözeceklerini kelamlarına ekledi.

Yaşlıların geçim kaygısı olmadan, huzurlu ve memnun bir biçimde yaşayacağı Mudanya için tüm güçleriyle çalışacaklarını kaydeden Deniz Dalgıç, emeklievi ve öğretmenevi yapacaklarının muştusunu de verdi.

İktidarın siyasetleri nedeniyle tarımda üreticilerin zorluklar yaşadığına dikkat çeken Deniz Dalgıç, tarım eserlerine katma bedel sağlayacak siyasetlerle, çiftçilerin doğdukları yerde doymalarını sağlayacaklarını tabir etti. Toplumsal belediyecilik için tüm Mudanya’ya kelamı olduğunu lisana getiren Dalgıç, şöyle konuştu:

“Gençler, çocuklar, bayanlar, yaşlılar, engelliler, fakirler ve tüm dezavantajlı kümelerin inançlı, rahat ve eşit bir halde konforlu yaşaması için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Bayan ve genç girişimcileri destekleyeceğiz. Mudanya’nın güçlü, fedakar, çalışkan bayanlarının hayatlarını kolaylaştıracak tedbirler alacağız. Kreşler açacağız. Muhtaçlığı olan her kesite yardımcı olacağız. Taşınabilir ‘askıda’ uygulamalarını yaşama geçireceğiz. Hiçbir çocuğun aç kalmasına razı gelmeyeceğiz. Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırarak, Mudanya’yı manisiz bir kent haline dönüştüreceğiz. Çağdaş ve kullanışlı pazar alanları inşa edeceğiz. Her çocuğun çarçabuk ulaşacağı, meskenlerine yakın çağdaş parklar ve trafiğe kapalı oyun sokakları yapacağız.”

“TRAFİK MESELESİNİ ÇÖZECEĞİZ”

Kentte trafik sıkıntıya yönelik tahlil tekliflerini de açıklayan Dalgıç, “Trafik sıkıntısını Mustafa Bozbey liderim ile çözeceğiz. Kelam verdi, metrobüs ve tramvayı Mudanya’ya getirecek. Biz de kent merkezine araç girişini azaltacak projelerimizi hayata geçireceğiz. Altıntaş’ı Ayazma ile bağlayacak etraf ilişki yolu yapacağız. Yaya ve bisiklet ulaşım planını bir an evvel hayata geçireceğiz. Yeni otopark alanları açacağız.” dedi.

“GENÇLERİMİZ DOĞDUKLARI YERDE DOYACAK”

Dalgıç konuşmasında, gençlerin doğup büyüdükleri yerlerde iş bulamadığını ve liyakate olan inançlarını kaybettiklerini vurguladı. “Gençlerimiz, ellerinde diplomalarıyla geleceğe tasayla bakıyor” diyen Dalgıç, “Tüm imkanlarımızı ve gücümüzü onlar için seferber edeceğiz. Geleceğe giden hoş yolları biz açacağız” dedi. Dalgıç, “Bu yüzden geleceğiniz hakkındaki kelamı kendiniz söyleyin. Yarın sandığa gidip, oyunuzu kullanın” diye ekledi.

Hiçbir çocuğun okula aç gitmeyeceğini de lisana getiren Dalgıç, açacakları kurslarla çocukların gelişimlerini destekleyeceklerini de söz etti.

“MUDANYA CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Deniz Dalgıç, Mudanya’nın hak ettiği kalkınma ve refahın yolunun turizmden geçtiğini vurguladı. Dalgıç, Mudanya’yı turizmde parlayan bir yıldız haline getirme kararlılığını lisana getirerek, “Tarihimiz, kültürümüz, denizimiz, toprağımız, yemeklerimiz, geleneklerimiz ve insanımız ile Türkiye’nin en değerli turizm merkezlerinden biri olacağız. Mudanya 365 gün turistlerin akın ettiği bir cazibe merkezi olacak” dedi.

Mudanya’nın gastronomi potansiyeline de dikkat çeken Dalgıç, bölgenin zeytinyağı, kara inciri, üzümü, otları ve Marmara’nın en hoş balıklarıyla eşsiz lezzetler sunduğunu belirtti. Gastronomi turizmiyle bu lezzetlerin yerli üreticilere yüksek yarar getirmesini sağlayacaklarını lisana getiren Dalgıç, “Misafirlerimizin tadı damağında kalacak, tekrar tekrar gelmek isteyecekler. Üreticilerimiz de hak ettikleri gelire kavuşacak ve refahları artacak” diye konuştu.

Dalgıç, Tirilye’yi UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne aldırmak için de gerekli teşebbüsleri yapacaklarını kelamlarına ekledi.

“ANNEME KELAMIM VAR”

Dalgıç konuşmasında, Mudanya’nın maviye ve yeşile sahip çıkacağına, çevreyi korumak için bilimin ve hemşerilerinin gereksinimlerini dikkate alacağına vurgu yaptı. Dalgıç, Mudanya’yı açık hava müzesine dönüştürme ve Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi çekecek bir kültür sanat kenti yapma amacını de lisana getirdi.

Sanatçılara daha çağdaş ve konforlu çalışma alanları, gençlere spor ve cümbüş tesisleri vadeden Dalgıç, böylelikle annesine verdiği kelamı de yerine getireceğini söyledi.

“HAYAT PAHALILIĞINA KARŞILIK SANDIKTA VERİLECEK”

Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinin en makus ekonomik şartlarına mahkum edildiğine dikkat çeken Dalgıç, artırımlara, hayat pahalılığına ve yoksulluğa cevabın sandıkta verileceğini söyledi.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılının birinci seçiminde Mudanya’da gençlerle, bayanlarla ve Atatürkçülerle kazanacağını vurgulayan Dalgıç, sandığa gitme davetinde bulunarak, “Ülkesini, Cumhuriyet’i, Atatürk’ü seven yarın sandığa koşsun. Oylarımızla ülkemize, geleceğimize sahip çıkalım” dedi.

Mudanya’nın çok hoş olduğunu ve hak ettiği pahaya kavuşması için elbirliğiyle çalışacaklarını söyleyen Dalgıç, “Atadan babadan öğrendiğim, en güzel bildiğim şey: Çok lakin çok çalışmak! Çok çalışacağız ve Mudanya’yı parmakla gösterecekler” diye konuştu.

Dalgıç, Mudanya’da sıkıntıları bildiklerini ve tahlillerinin hazır olduğunu vurguladı. “Projelerimizi hayata geçirdikçe problemler bir bir ortadan kalkacak. Huzur ve refaha kavuşacağız” dedi.

Mitinge katılanlara teşekkür eden Dalgıç, “Bugün bir sefer daha, gözlerinizdeki o umut ışığını gördüm. Yüreklerinizdeki coşkuyu gördüm. Geleceğe dair inancımız daha da güçlendi. 1 Nisan sabahına bu hoş ruhla uyanacağız. Yepisyeni bir başlangıç için kolları sıvayıp işe koyulacağız. Kaybedecek bir dakikamız yok” biçiminde konuştu.

Dalgıç, konuşmasını “Bugün arife, yarın bayram… Hoş günler göreceğiz!” kelamlarıyla tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım ingilizce kursu web tasarım ankara haberler çimento helezonu Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Ortodontik Tedavi Beta Law dacia yedek parça güç trafosu dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan iç mimarlık jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates Adblue yer yıkama makinesi Baharat Çeşitleri