DOLAR
31,0777
EURO
33,6547
ALTIN
2.023,21
BIST
9.347,17
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Açık
14°C
Ankara
14°C
Açık
Cumartesi Parçalı Bulutlu
15°C
Pazar Çok Bulutlu
14°C
Pazartesi Az Bulutlu
15°C
Salı Açık
15°C

Ege Üniversitesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

*EÜTF Hastanesine; ağır bakım üniteleri, doğum ve hasta hazırlık odaları, cerrahi salonlar bulunan üç katlı Merkezi Ameliyathane kazandırıldı.

Ege Üniversitesinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür
26.01.2024 17:00
4
A+
A-

*EÜTF Hastanesine; ağır bakım üniteleri, doğum ve hasta hazırlık odaları, cerrahi salonlar bulunan üç katlı Merkezi Ameliyathane kazandırıldı.

*Tüm klinikler ve Anabilim Kısmı Başkanlıkları ile laboratuvar alt yapısı baştan sona yenilenerek dünyanın en ileri teknolojileri ile donatıldı.

*Tüm borçları ödenen EÜTF Hastanesinin 2024 yılında yerinde tekrar yapılması ihalesi gerçekleştirilecek.

*Kampüsün merkezine 10 bin 992 metrekare alanıyla 91 derslik kapasiteli 2 bin 740 öğrenciye eğitim verecek çağdaş Yabancı Lisanlar Yüksekokulu binası inşa edildi.

* Elektrik Elektronik Mühendisliği Kısmına 10 araştırma, 9 lisans eğitimi laboratuvarı ile 45 ofis kapasiteli ek bina kazandırıldı.

*10 bin metrekarelik kullanım alanı olan, bölgedeki engelli vatandaşların da tedavilerini rahatça gerçekleştirebildiği “Ağız ve Diş Sıhhati Merkezi” hizmete açıldı.

 *Rektör Prof. Dr. Budak, “ Tam akredite, öğrenci odaklı,   araştırma üniversitemize verdikleri dayanaklardan ötürü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım ve üniversitem ismine şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Ege Üniversitesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın ilgisi ve takviyesi sonucunda gerçekleştirilen yatırımlar sonucunda gerek sıhhat gerekse eğitim öğretime yönelik atılan adımlar, hem vatandaşlardan hem de üniversite çalışanından beğeni alıyor. 

Ege Üniversitesinin son yıllarda eğitim öğretimden araştırma-geliştirmeye,  insan kaynağından fiziki altyapıya yaptığı yatırımlarla ismini global seviyede duyurduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak,  yürütülen bilimsel faaliyetler, eğitim-öğretim uygulamaları ve bilhassa sunulan sıhhat hizmetinin eksiksiz yürütülmesinde devletin takviyesini her daim artlarında hissettiklerini söyledi.  Prof. Dr. Budak, “382 akademik ve idari çalışanımızla altı yıl evvel İzmir’e gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, Adnan Menderes Havalimanı’nda karşılayarak akademik ve idari altyapıya yönelik bir dizi talepte bulunmuştuk.  Üniversitemizin ve bölgenin muhtaçlıklarını göz önüne alarak hazırlanan raporumuzda yer alan taleplerimizin tamamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın ilgi ve dayanağı ile yerine getirildi. Devletin takviyesini bizlere her daim hissettiren Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsım ve Ege Üniversitesi işçisi ismine bir defa daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ülkemizin esaslı, bölgemizin birinci kurulan üniversitesi olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın ilgileri ve devletimizin tepesiyle kurduğumuz güçlü alakalar sonucunda tarihi başarılara imza attık, atmaya devam ediyoruz. Bugün, tam akredite, öğrenci odaklı bir araştırma üniversitesiyiz.  Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek teması ile yolumuza devam ediyoruz. Hepimizin bildiği üzere ülkemizde, yükseköğretimin hem altyapı imkanlarına hem de bilimsel niteliğinin artırılmasına yönelik ıslahat niteliğinde düzenlemeler yapıldı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hayata geçirilen bu uygulamalar kapsamında Ege Üniversitesine de kıymetli kaynaklar tahsis edildi. Üniversitemize aktarılan bu kaynaklar bir bir yatırıma dönüştürüldü. Araştırma geliştirmeye, eğitim ve öğretimin kalitesinin artırılmasına yönelik altyapıya aktarıldı” diye konuştu.

“Hastanemizin yenilenmesi hususunda Cumhurbaşkanımızdan tam dayanak aldık”

Ege Üniversitesinin fiziki altyapısını çağın gerekleri doğrultusunda güçlendirdiklerini, laboratuvarları ve derslikleri son teknolojik aygıtlarla donattıklarını tabir eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Özellikle hastanemizin yenilenmesi konusunda devletimizin kıymetli dayanağını gördük. Hastanemizi, önemli bir borç yükünden kurtararak yatırımlarımıza sürat kazandırdık. İzmir ve Ege Bölgesinin yanı sıra ülke hudutlarının ötesine komşu devletlerden gelen hastalara da şifa dağıtan bir vizyona ulaşan hastanemizin fiziki ve dijital altyapısını güçlendirdik. Hastanemizde son 30 yılın teknolojik altyapısını yeniledik. Tüm kliniklerimizi dünyanın en ileri teknolojileri ile donattık. Anabilim kollarımızın fiziki altyapılarını yeniledik. Hizmet kalitesini dünya standartlarının üzerine çıkararak teşhis, tedavi ve cerrahide kıymetli başarılara imza attık. Hastanemize, bölgemizin en kapsamlı merkezi ameliyathanesini kazandırdık. Hastanemiz, en sıkıntı olayların tedavi edildiği, yapılmaz denilen ameliyatların, nakillerin yapıldığı, disiplinlerarası iş birliği ve robotik cerrahi ile literatürde birinci olan formüllerin kullanıldığı referans merkezler ortasında yer almasını sağladık. Hastanemiz, ülkemizin en çok yatak kapasitesine sahip üniversite hastanelerinden biri olarak şifa dağıtıyor. Tüm bu taraflarımız ameliyathanenin ne kadar kıymetli olduğunu ortaya koyuyor. Ameliyathanemiz, hem işçi hem gereç hem de aygıt verimliliğinde büyük girdi sağlayacak. Hasta kapasitesi ve memnuniyetini artıracak. 3 katlı olan merkezi ameliyathanemizde; ameliyathane salonları, ağır bakım üniteleri, doğum ve hasta hazırlık odaları yer alıyor.  Eş vakitli olarak birçok ameliyat tıpkı anda yapılacak. Hastanemiz, 2024 yılına borçsuz biçimde girdi. Cumhurbaşkanımızın takviyesi ile 2024 yılında hastanemizin yerinde yenileme projesinin ihalesini gerçekleştireceğiz ”diye konuştu.

“2 bin 740 öğrenciye eğitim veren çağdaş Yabancı Lisanlar YO Binası”

Gerçekleştirilen öteki yatırımlardan da bahseden Rektör Prof. Dr. Budak, “Öğrencilerimizin daha çağdaş ve donanımlı binalarda eğitim alması yolunda attığımız adımlardan biri olan ve yerleşkenin merkezinde konumlandırılan 10 bin 992 metrekarelik alanıyla,  91 derslik kapasitesi ile 2 bin 740 öğrenciye eğitim verecek olan Yabancı Lisanlar Yüksekokulu örnek bir binaya kavuştu. Öğrencilerimiz çağdaş ve konforlu bir ortamda lisan öğrenmeye başladı. Ayrıyeten elektrik, elektronik, haberleşme, yapay zekâ, biyomedikal, güç ve güç bölümlerinde vazife yapacak genç mühendislerin nitelikli tahsil görebilmeleri için imali tamamlanan Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kısmı Ek Laboratuvar Binasında bulunan 10 araştırma laboratuvarı,  9 lisans eğitim laboratuvarı ve 45 ofis tam donanımlı hale getirildi. Diğer bir yatırımımız da Diş Hekimliği Fakültesine yönelik oldu. Eğitim-öğretim, bilimsel çalışmalar ve sunulan sıhhat hizmetleri açısından altyapısını ve donanımını daima güncelleyen, dünyanın değerli diş hekimliği fakülteleri ortasında yer alan  fakültemiz bünyesinde Ağız ve Diş Sıhhati Merkezini de  hizmete açtık. 10 bin metrekarelik kullanım alanı olan merkezimiz ile fakültemizin eğitim ve sıhhat hizmetlerinde sahip olduğu kalitenin artırılmasında değerli bir adım attık. Bölgemizdeki engelli hastaların genel anestezi ile diş tedavileri sırasında yaşadığı büyük külfetler, üstün ameliyathane imkanları sayesinde sona erdi. Bu yatırımların yanı sıra devletimiz tarafından yerleşkemizde, 6 bin kişilik Kredi ve Yurtlar Kurumu Zübeyde Hanım Kız Yurdu hizmete açıldı. Bergama’da 500, Tire’de 300 yataklı öğrenci yurdu inşa edildi.  Devletimizin dayanaklarını en uygun biçimde kıymetlendirerek eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme çalışmalarında azamî randıman sağlayacak fiziki ve teknolojik altyapıyı üniversitemize kazandırıyoruz” diye konuştu.

“Türkiye Yüzyılı idealiyle çalışıyoruz”

Rektör Prof. Dr. Budak, “Nitelikli mezunları, dünyanın en ücra köşelerinden öğrencileri, akademik ve idari insan kaynağı, varlık sebebi öğrencileriyle büyük bir aileye sahip olan üniversitemiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlatılan, Ulusal Teknoloji Atılımı Vizyonu ve Türkiye Yüzyılı mefkuresi ile 12. Kalkınma Planı maksatlarına odaklanarak Cumhuriyetin ikinci yüzyılına yeni bir şevk ve heyecanla başladı. Cumhuriyetin ikinci asrını ‘Türkiye Yüzyılı’nı Türk bilim yüzyılı yapmak için durmadan duraksamadan, yeni muvaffakiyet öyküleri yazarak dünyanın önde gelen yükseköğretim kurumu olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.  İzmir’imizin merkezi başta olmak üzere birçok lokasyonunda kente, topluma katkı sunan Ege Üniversitesini her vakit destekleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ege Üniversitesi ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

ankara web tasarım ingilizce kursu web tasarım ankara haberler çimento helezonu Renault Yedek Parça Ankara Çıkışlı Karadeniz Batum Turu Dacia Yedek Parça Fluence Yedek Parça iveco yedek parça ankara Güneş Enerjisi İmplant Süt Sağım Makinesi Yedek Parça Casıo g shock forklift aküsü Pt100 ankara ceza avukatı Ankara endoskopi labomat Ortodontik Tedavi Beta Law dacia yedek parça güç trafosu dunnage airbag e-imza check up Huzurevi damla etiket radyal fan iç mimarlık jean Hobi Bahçesi Yatırımı etiler pilates Adblue Baharat Çeşitleri